RECENZJE FILMÓW / KSIĄŻEK / GIER PLANSZOWYCH I KOMPUTEROWYCH / SCIENCE FICTION / HORROR / FANTASY / THRILLER / POSTAPOKALIPSA

środa, 2 czerwca 2010

ZŁOTE MYŚLI Z CZARNEGO LĄDU

Uwaga!!! Na pasku bocznym Odległych Światów pojawił się zagadkowy element: Afrykańska złota myśl. Pojawiają się tam AUTENTYCZNE przysłowia i mądrości pochodzące z Afryki. Innymi słowy, za każdym razem, gdy strona mojego skromnego bloga zostanie otwarta lub odświeżona, pojawi się losowo wybrana złota myśl. Zapraszam wszystkich do refleksji nad tymi sentencjami, bowiem niektóre są naprawdę frapujące i dające do myślenia. A niektóre z kolei proste i prawdziwe, jak również czasami bardzo podobne do niektórych polskich przysłów. Wiele z afrykańskich przysłów jest dla nas czystą abstrakcją, a to powoduje, że bywają naprawdę śmieszne. Bazę tychże sentencji będę stale rozszerzał. Polecam!


Wszystkie zamieszczone przeze mnie przysłowia pochodzą z książki: "MYŚLI SREBRNE I ZŁOTE Z CZARNEGO LĄDU - PRZYSŁOWIA, OPOWIEŚCI, ZAGADKI abisyńskie, murzyńskie, pigmejsko - khoisańskie". Teksty oryginalne zebrali i przełożyli: Joanna Mantel-Niećko, Nina Pilszczikowa, Roman Stopa. Wydawnictwo: Wiedza Powszechna, Warszawa 1958.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz